Autochodzik

2019-12-20 13:01:34

Grupa "Bursztynki" wzięła udział w programie Autochodzik, "Koła Stop Robisz Krok"- program ten ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Nasze Przedszkole zostało wyróżnione i otrzymało wspaniałe nagrody.

Wizyta Świętego Mikołaja

2019-12-20 12:54:13

Wizyta św. Mikołaja w Przedszkolu

Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia grzeczne dzieci odwiedził Święty Mikołaj. W oczekiwaniu na gościa przedszkolakiubrane w czerwone czapeczki i czerwone stroje wzięły udział w mikołajkowej zabawie . Gdy w ogrodzie pojawił się długo oczekiwany gość radości dzieci nie było końca. Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony do wspólnej zabawy. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty dla każdego dziecka i zabawki dla każdej grupy.

Świętowanie Dnia Niepodległości

2019-11-17 19:10:38

Dnia 12 listopada najstarsze grupy w naszym przedszkolu wystąpiły z okazji Dnia Niepodległości

Dzień Postaci z Bajek grupa III

2019-11-06 20:25:43

Dnia 5.11.2019 r. grupa "Perełki" obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia poznaliśmy ulubione bajkowe postacie wszystkich dzieci, bawiliśmy się przyniesionymi zabawkami i książeczkami oraz kolorowaliśmy bajkowe kolorowanki.

Imieniny grupy I "Delfinki"

2019-11-06 19:39:37

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza taka wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z naszym przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykazały się wiedzą na temat „delfinów” symbolu swojej grupy w przedszkolu. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiej kredki dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Po części oficjalnej dzieci z rodzicami i przy pomocy Pani Bożenki wykonały pamiątkowe delfiny z folii bąbelkowej. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne zdjęcie i upominki w formie delfinków – breloczków oraz przypinki z logo przedszkola. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Konkurs "Najpiękniejsza dynia"

2019-11-04 20:30:35

Przedszkolny konkurs na "Najpiękniejsza dynię" rozstrzygnięty. 31.10.2019r. uroczyście wręczono nagrody i dyplomy wszystkim zwycięzcom. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy a rodzicom serdecznie dziękujemy za piękną współpracę z dziećmi przy wykonaniu dyń.

Nominacja do tytułu Przedszkole Roku w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego

2019-10-26 22:01:29

DRODZY RODZICE I SYMPATYCY NASZEGO PRZEDSZKOLA

Z wielką radością informujemy, że nasze przedszkole zostało nominowane do tytułu Przedszkole Roku w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego.

Jednocześnie  jedna z naszych wspaniałych nauczycielek – Sandra Rabek została wytypowana do walki o nominację Nauczyciel Przedszkola Roku w tym samym plebiscycie.

Jeżeli myślicie Państwo, że te tytuły nam się należą prosimy o głosy!!!!!!!

Głosować można wchodząc na stronę Dziennika Bałtyckiego:

www.dziennikbaltycki.pl/przedszkole-na-medal - należy kliknąć Przedszkole Roku 2019, wybrać miasto Gdynia, odnaleźć nasze przedszkole i oddać głos.

www.dziennikbaltycki.pl/przedszkole-na-medal - należy kliknąć Nauczyciel Przedszkola Roku 2019, wybrać miasto Gdynia, odszukać naszą wspaniałą nauczycielkę p. Sandrę Rabek i zagłosować.

Wizyta Policji w grupie "Delfinki"

2019-10-26 21:57:45

W naszym przedszkolu duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo naszych maluchów.  W tym celu do grupy „Delfinki” zostali zaproszeni policjanci na zajęcia. Rozmawiali oni z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówili zasady bezpiecznej drogi do i z przedszkola. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku oraz jak należy zachować się, gdy zaczepia obca osoba. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez Gości  podstawowych akcesoriów Policjanta. Dzieci mogły dokładnie obejrzeć  a nawet przymierzyć kajdanki.  Na zakończenie spotkania nasze maluchy otrzymali legitymacje oraz znaczki odblaskowe. Dzięki takim spotkaniom Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Oswajanie pomidora w grupie Perełek

2019-10-26 21:43:11

Dnia 23.10.2019 r. dzieci z grupy Perełki oswajały- częstego towarzysza przedszkolnych kanapek- pomidora. Porównywaliśmy przyniesione pomidory, kroiliśmy, sprawdzaliśmy co jest w środku i gdzie chowają się witaminki. A na koniec degustacja! Były pomidorki w skórce, soki, keczup, przecier pomidorowy oraz suszone pomidory. Dzieci bardzo chętnie dotykały, wąchały i smakowały. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przyniesone produkty.

../../media/pictures/galleries/IMG_20191023_090726oswajanie smaku pomidora grupa III.jpg

Uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej

2019-10-16 10:01:59

14.10.2019r. grupa "Bursztynki" przygotowała uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Z tej okazji złożyliśmy Paniom życzenia oraz wszystkim pracownikom przedszkola; recytowaliśmy wiersze; śpiewaliśmy oraz zaprosiliśmy wszystkie Panie do tańca. Na zakończenie wręczyliśmy Paniom drobne upominki - kwiaty, które własnoręcznie przygotowaliśmy.