List Ministra Edukacji

2020-08-24 21:08:03

Szanowni Państwo

Wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół.

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Wyprawka do przedszkola

2020-08-08 20:40:48

Informacja dla Rodziców nowo przyjętych dzieci

2020-08-06 21:06:41

Szanowni Państwo

W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju charakter zajęć adaptacyjnych zmienił się w spotkania adaptacyjne, które będą odbywać się w dniach 10 – 18.08.2020 r. w godzinach 12.00 – 13.00.

Każdy rodzic będzie poinformowany telefonicznie o szczegółach spotkania.

Na spotkanie prosimy zaopatrzyć się w maseczki (rodzice i dzieci) ew. przyłbice, przy wejściu do przedszkola obowiązuje dezynfekcja rąk osób dorosłych. Podczas spotkania należy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego. Po zmierzeniu temperatury, dzieci wchodzą bez maseczek.

W trakcie spotkania adaptacyjnego odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania. Tego dnia prosimy dostarczyć brakujące dokumenty (deklaracje odbioru i upoważnienia odbioru dziecka).

wicedyrektor Anna Sarnowska

Opłaty za miesiąc sierpień

2020-08-06 21:05:14

2020-08-01 22:27:39

Informacja dla rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola w miesiącu sierpniu 2020r.

Szanowni Państwo

Ze względu na wciąż trwający stan pandemii oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dzieci będą przebywać w grupach wg godzin zadeklarowanuch  przez Państwa w ankietach.

Prosimy o przypomnienie Procedur na wypadek zagrożenia covid-19 w zakresie zasad I trybu zapobiegania zakażeniu I rozprzestrzenianiu się choroby w przedszkolu nr 9 w Gdyni

Prosimy wypełnić załącznik nr 2 (oświadczenie), podpisać I dostraczyć najpóźniej w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola.

W przeciwnym razie dziecko nie będzie mogło być przyjęte do przedszkola do czasu dostarczenia wypełnionego załącznika.

Załączniki:

1. Procedury na wypadek zagrożenia covid-19 w zakresie zasad I trybu zapobiegania zakażeniu I rozprzestrzenianiu się choroby w Przedszkolu nr 9 w Gdyni
  2. Oświadczenie rodziców