Witamy w Przedszkolu nr 9

Przedszkole nr 9 Gdyni znajduje się na Wzgórzu Św. Maksymiliana. W pobliżu szkoły muzycznej , biblioteki. Atrakcyjne położenie przedszkola sprzyja odwiedzaniu ciekawych miejsc w centrum miasta np. Parku Naukowo-Technologicznego, teatru.

Placówka posiada 4 sale dydaktyczne, sale gimnastyczną, gabinet do terapii logopedycznej i zajęć tarapeutycznych. Przedszkole ma duży taras, który prowadzi do rozległego placu zabaw otoczonego zielenią.

Współdziałamy z zaprzyjaźnionymi przedszkolami: nr 19,22, 24 . Szkołami podstawowymi; nr 18 i 23, szkołą muzyczną, biblioteką, instytucjami użyteczności publicznej.

Przedszkole posiada bogatą ofertę dydaktyczną
Zajęcia realizowane w ramach podstawy programowej wzbogacone są o zajęcia logopedyczne, religię, zajęcia muzyczne oraz naukę języka angielskiego.

Stosujemy aktywne metody oparte na działaniu (np.doświadczenia, eksperymenty, metoda projektu, Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz), które sprzyjają samodzielnemu podejmowaniu decyzcji ,współdziałania w zespole i wzmaciają wiarę we własne możliwości.

Dietetyczna kuchnia
Uwzględniamy różnorodne potrzeby dietetyczne posiłki są przygotowywane indywidualnie dla dzieci z alergią pokarmową.

W naszym przedszkolu każdy dzień jest wesoły i ciekawy.
Zapraszamy!