Roczny plan pracy przedszkola

W roku szkolnym 2020/21 nasze działania szczególnie skoncentrowane będą wokół zadań :

1. Z ekologią na ty- wzbogacanie wiedzy oraz rozwijanie świadomości ekologicznej
2. Wzorowy przedszkolak – modelowanie postaw i wzorców zasad życia społecznego

Realizacja zadań będzie przebiegać poprzez:

• Zapoznanie z pomnikami przyrody znajdującymi się w okolicy przedszkola.
  • Poznanie roli owadów w przyrodzie,
  • Dowiadywanie się o wpływie zanieczyszczeń gleb i rzek na zdrowie i życie zwierząt i
  • roślin.
  • Poznanie wybranych zwierząt i roślin z różnych kontynentów, poprzez prezentacje
  • multimedialną
  • Udział w konkursie plastycznym ,,Kodeks Przyjaciela Przyrody’’
  • Projekt edukacyjny ,,Małe kroki - duża zmiana’’, czyli o tym, jak każdy z nas może chronić przyrodę.
  • ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne’’ - udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym.
  • Torba na zakupy – warsztaty plastyczne; ozdabianie materiałowych toreb farbami akrylowymi.
  • Eko choinka – wykonanie ekologicznych ozdób choinkowych na choinkę w sali przedszkolnej.
  • Eko prezenty dla najbliższych – przygotowanie upominków z materiałów odpadowych.
  • „Dzień bez zabawek” - zabawa materiałami wtórnymi m.in.: kartony, pudełka, ścinki materiałów.
  • Zasady recyklingu – grupowy konkurs przedszkolny na rymowankę o zasadach recyklingu.
  • Ekologiczny festyn dla dzieci, rodziców i sympatyków przedszkola – gry, zabawy i konkursy z wykorzystaniem surowców wtórnych i biodegradowalnych.
  • Konkurs ,, Ekologiczny strój karnawałowy’’ – tworzenie strojów z materiałów wtórnych,
  • Kto nam pomaga dbać o zdrowie? - spotkanie z lekarzem lub pielęgniarką;
  • Udział w ogólnopolskim projekcie ,, Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury’’
  • Organizacja zajęć , które przybliżą dzieciom zasady savoir vivre’u
  • „Kodeks przedszkolaka” – utworzenie zbioru zasad obowiązujących w przedszkolu;
  • Udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Z kulturą mi do twarzy’’
  • Organizacja zajęć i zabaw kształcących umiejętność rozwiązywania konfliktów.
  • „Z uśmiechem mi do twarzy” – przedszkolne obchody „Dnia Uśmiechu”.
  • Prowadzenie zajęć uwzględniających wzorce właściwych zachowań i utrwalających dobre nawyki z wykorzystaniem teatru, dramy, burzy mózgów, prezentacji multimedialnych.
  • Kontynuacja projektu „Jestem młodym gdynianinem”.
  • Tworzenie przewodnika po Gdyni – „Moje ulubione miejsce w Gdyni.

Serdecznie zapraszamy Państwa do włączenia się w realizację planu pracy opiekuńczo-
wychowawczo-dydaktycznej naszego przedszkola, zwłaszcza Rodziców , którzy mogą wystąpić
w roli eksperta.

W naszym przedszkolu każdy dzień jest wesoły i ciekawy